Co jest dla nas najważniejsze?

Naszą misją jest wychowanie dzieci w poszanowaniu do natury i potrzeb drugiego człowieka. Chcemy, by nasze dzieci mogły rozwijać się i zdobywać wiedzę w najlepszych dla siebie warunkach, by odkrywały swoje zainteresowania, doświadczały, eksperymentowały, poznawały inne kultury i szanowały odmienność.

Filary naszego programu:

Angielski

W House of Montessori dzieci mają kontakt z językiem angielskim przez większość czasu, który przebywają w przedszkolu. W każdej dwujęzycznej grupie odbywają się zajęcia zarówno w języku polskim ja i angielskim, czytamy literaturę anglojęzyczną, słuchamy muzyki i poznajemy różne kultury. Serdecznie zapraszamy dzieci, które porozumiewają się w języku innym niż polski.

Empatia

Empatia to zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób , umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość. Poprzez rozmowę i obserwację, bycie w grupie, pomagamy dzieciom w zrozumieniu drugiego człowieka, nauczeniu się różnorodności przeżywanych emocji.

Montessori

Każdy człowiek posiada ogromne możliwości intelektualne i rozwojowe, dlatego w przedszkolach House of Montessori najważniejszy jest wszechstronny i indywidualny rozwój dziecka. Wystarczy stworzyć odpowiednio stymulujące środowisko, obdarzyć dziecko szacunkiem, wolnością, pozwolić na samodzielność oraz dać czas na to, by mogło w pełni rozwinąć swoje talenty.

Natura

W ramach edukacji ekologicznej dzieci w Ala ma kota House of Montessori pilnują czy wyłączone jest światło, a woda w kranie zakręcona, dokarmiają ptaki zimą na placu zabaw. W każdym przedszkolu mamy własną kuchnią gdzie nasi kucharze pracują tylko na świeżych, sezonowych produktach, często uprawianych w przedszkolnych ogródkach. Potrawy doprawiamy świeżymi ziołami oraz naturalnymi przyprawami bez użycia soli i cukru.